Főoldal
Szüreti Felvonulás 2017

Szeptember 30-án szombaton délután igazán szép időben került sor a hagyományos szüreti felvonulásra Csolnokon.

A szüreti vigasságokat a Német Nemzetiségi Önkormányzat szervezte meg az idén is. A menet a Szénbányászok útjai buszfordulótól indult,ahol a Gete utcai ovisok táncoltak és derítettek bennünket kedvességükkel jó kedvre. Zeneszóval és a táti mazsorett csoport vezetésével haladtunk keresztül a falun .A Leader Iroda előtt az Idősek napközi otthonának dolgozói készítettek installációt,majd a Bányász Művelődési háznál a mazsorettesek táncoltak. Itt közösen csodálhattuk meg a bányászok ötletes élőképét, Dezső bácsival.


A következő állomás a Petőfi utcai pincéknél volt,ahol a Wagenhoffer kórus énekelt. A Szent János Parkot a Nemzetiségi Általános iskola tanulói és tanárai, valamint a Családi bölcsőde dolgozói öltöztették őszi díszekbe. Itt a nemzetiségi gyermek tánccsoport ás az iskolások szerepeltek. A menet a Községházához vonult, ahol a kisbíró Kriska Zoltán ismét elmondta versét:

Köszöntöm a falu apraját-nagyját,
kik most a mondandómat hallgatják.
Ne csodálkozzanak ifjú koromon,
Azért a rímeket ügyesen faragom.
Sokat szidtuk a nyári nagy meleget,
De édesre érlelte a szőlőszemeket.
Pincékben tisztul már a finom bor,
melynek a mustfoka igen jó.

DOB DOB
Mivel így vagyunk most csak magunkban,
elmondom, mi történt a falunkban.
Nem csak a szőlő termett szépen,
házasulandó kedv is akadt bőven.
32 pár fogadott örök hűséget,
közülük 12-ten helybéli legények./vagy leányok voltak.
Kis falunkban január óta,
a tavalyihoz képest,
többször járt a gólya.
22 gyermek született,
testvériesen osztoztak a nemeken.
Egy iskolai osztályra éppen elég,
de a csoportbontáshoz kevés.
ifjú párok, húzzatok bele még!
DOB DOB
Új plébános érkezett a faluba,
Mehetünk is gyónni hozzá azonnal.
Hamarosan költözik a gyógyszertár,
amit már mindenki nagyon vár.

Jó időre bezárt a művelődési ház,
De ezalatt sem nélkülöztük a kultúrát.
Novemberben ha majd átadják,
újra gyarapíthatjuk a szürkeállományt.
A 20. falunapon is nagy volt a vigalom.
Végre eső nélkül ünnepelt a sokadalom.
Fódi János bácsinak is átadták jutalmát.
aki évek óta sok zenészt dirigált,
ezért a Csolnokért Díj neki már igencsak kijárt.
Befogom lassan a szám, elhallgatok,
de még a mélyúti pincéig elballagok.

A téren a Nemzetiségi tánccsoport táncolt, majd sor került a Legszebb konyhakertek eredményhirdetésére. Az első helyezett Molnárné Putz Ágnes és Molnár Lajos kertje lett. A kertversenyről külön beszámolunk. A sokadalom a Kossuth utcán vonult tovább és a Morvai hídnál meghallgatta a Nyugdíjas kórus műsorát. Az utolsó állomás a Mély úti pincesornál volt, ahol is a Nemzetiségi Vegyes kórus énekelt.

A pincesor elején az információs pultnál bor- és étel jegyeket, valamint Csolnok gravírozású poharakat lehetett vásárolni. A Jelzek Egyesület
látványkonyhája ismét népszerű volt és emelte az ünnep fényét. A község pincéjében Schmidt Pista bácsi fotóiból készült kiállítás idézte fel régi szüretek hangulatát. Majd a pincés gazdák nyitott pincékkel várták a vendégeket. A szüreti felvonulás kellemes beszélgetésekkel és
találkozásokkal folytatódott tovább. Köszönjük szépen a fellépők műsorát,a pincés gazdáknak,hogy vendégül láttak bennünket és mindenkinek ,aki valamilyen formában hozzájárult a rendezvény sikeréhez.

KÖZADATKERESŐ

 

 

magyarorszag

Kövess minket!

Országgyűlési választás

Július 2018
H K Sz Cs P Szo V
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

ASP pályázat

Programajánló